Unutulmaz bir Almanya macerasına hazır olun!


Almanya
Dil Okulu

Avrupa’da en çok konuşulan dil Almanca’dır ve ülkemizde de İngilizce’den sonra en çok öğrenilmek istenen dil Almanca’dır. Özellikle Almanya’da lisans veya yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilir.

Almanya’da alacağınız dil eğitiminizi, genel Almanca kursu, yoğunlaştırılmış kurs veya özel derslerle desteklenmiş kurslar olarak planlayabilirsiniz. Bir taraftan Almanca öğrenirken diğer taraftan Alman kültürünü yakından tanıyarak kültürel aktivitelere katılabilirsiniz. 

Almanya Dil Okulu Lokasyonlarımız

Almanya'da  Konaklama

Tüm okullar şehir merkezinde bulunur. Ulaşım oldukça kolaydır. Anadili Almanca olan deneyimli eğitmenlerle teknolojiye uyumlu sınıflarda eğitim alırsınız. Okul Lokasyonları;

-Berlin

-Freiburg

-Münih

-Frankfurt

Aile yanı konaklama: Düşük bütçeli bir konaklama alternatifidir. Aile yanı konaklama sadece kahvaltı veya kahvaltı + akşam yemeği şeklinde olabilmektedir. Aile yanında konaklama, aynı zamanda Alman kültürünü de yakından tanımak açısından güzel bir fırsattır. Size ayrılan bir oda bulunur ve evin diğer alanları ortak kullanıma açıktır.

Yurtta Konaklama: Farklı ülkelerden gelen katılımcıların bir arada kalabileceği bir konaklama türüdür. Odalar tek kişilik, 2 kişilik veya 3 kişilik olabilmektedir. Yurt konaklamalarına yemek dahil değildir. Ancak, çoğunlukla öğrencilerin ortak kullanabileceği mutfaklar bulunmaktadır. Banyolar oda içerisinde ya da ortak kullanılan alanda olabilir. Bu konaklamayı tercih eden öğrenciler, birçok yabancı öğrenciyle İngilizcesini pratik etme imkânı bulur.

Öğrenci Evi/Apartta Konaklama: Yurt konaklamalarına benzer, ancak daha ev tarzı bir konaklama imkânı sunar. Katlarda mutfak, oturma odası ve banyo gibi ortak kullanıma açık alanlar bulunmaktadır. Bu konaklamayı tercih eden öğrenciler, birçok yabancı öğrenciyle derste öğrendiklerinizi pratik yapabilir.

Merak Edilenler

Almanya dil okullarında çalışma izni var mı?

Hayır, Almanya'da dil eğitimi aldığınız sürede çalışma izniniz olmaz.

 

Almanya dil okuluna Schengen vizesi ile gidebilir miyim? 

Evet, 90 günü aşmayan kurslar için Schengen vizenizle Almanya dil okulu kursuna katılabilirsiniz. Yeşil pasaport sahibi öğrenciler ise 90 günü aşmayan eğitimler için vize başvurusunda bulunmadan eğitimlerine başlayabilir.

 

Almanya'da yaşam maliyetleri ne kadar?

Almanya'da aylık yaşam masrafınız ortalama 600-800 Euro'dur.  

 

Almanya dil okulu ücretleri ne kadar?

Seçilen lokasyon ve süreye göre değişkenlik gösterir. 1 aylık genel Almanca kursları ortalama 800 Euro'dur. Kurs süresi tercihiniz ve güncel kampanyalar için bize ulaşın.

Neden Edumaster'la Çalışmalısınız?


Edumaster Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ajansı olarak yurt dışı eğitim konusunda deneyimli ve başarılı çözüm ortaklarımız hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıda yer alan güncel broşürleri inceleyebilirsiniz.