Almanya'da Yaz Kampı!


Almanya, dünyanın ekonomik anlamda en güçlü ülkelerinden birisidir. Tarih, kültür ve sanat alanlarında oldukça zengin bir geçmişe sahiptir. Eğitim açısından dünyada saygın bir yerdedir. Tarihsel mimari yapıları ve doğal güzellikleri görülmeye değerdir.

Almanya Dil Okulu Lokasyonlarımız

  • Freiburg

Freiburg ‘‘ekolojik şehir’’ olarak bilinmektedir. Yerel halkı, yenilikçi ve ileri görüşlüdür. Kara Orman ve Ren Nehri gibi doğal güzellikleri bünyesinde barındırır.

  • Frankfurt-Lahntal

Roma döneminden kalma birçok mimari mirasın bulunduğu Lahn, kültürel ve tarihi açıdan zengin bir bölgedir. Ormanlar, dağlar, nehirler; bu bölgede doğa etkinlikleri yapılabilmesini elverişli hale getirmektedir.

  • Berlin-Wannsee

Sanat ve tarih şehri olan başkent Berlin yakınlarında, Wannsee Gölü'ne bakan Grunewald bölgesindedir.

 

 

Program Başlangıç Tarihleri

Kamplara girişler her pazar günü 14:00 – 16:30 arasıdır. Kamplardan ayrılışlar her cumartesi günü 09:00 – 11:30 arasıdır.

  • Yaz Dönemi Junior Programlar; Haziran – Ağustos ayları arasında planlanmaktadır.  

Program Türleri

  • Yaz dönemi seçeneği mevcuttur.
  • 10-17 yaş arası öğrenciler katılabilir.
  • Almanca dilinde eğitim alınabilmektedir.
  • Tek program türü mevcuttur:

 

  • Almanca Kursu + Aktiviteler + Tam Pansiyon Konaklama

2 farklı kurs seçeneği vardır; Standart 20 (20 ders, haftalık 15 saat), Yoğun 25 (25 ders, haftalık 18,45 saat), ders süreleri 45 dakikadır.

Almanca kurslarına ek olarak, adrenalin sporları, yaratıcı sanatlar, tenis, aşçılık, at biniciliği, özel turlar ve su sporları gibi seçeneklerle program içeriği zenginleştirilebilir. (Ekstra ücretlendirilir.)

 

Kurslara ek olarak, her hafta öğlenden sonra 5 aktivite, hafta sonları tam gün şehir içi ve şehir dışı geziler program kapsamında planlanmaktadır.

 

Konaklama, Öğrenci yurdu konaklama (4 kişilik oda, ortak kullanımlı tuvalet ve banyo) olarak sunulur. Sabah, öğlen, akşam yemek verilmektedir.

Merak Edilenler

Yaz Okulu programlarının süreleri ne kadardır?

Tercih edilen okula ve ülkeye göre değişkenlik göstermektedir. Genel olarak 1 hafta ile 8 hafta arasında planlanmaktadır.

 

Yaz Okulu seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İstek ve ihtiyaçların doğru belirlenmesi çok önemlidir. Program süresinin verimli planlanması, seçilen ülkenin imkanlarının taleplere karşılık verebilmesi, gidilecek destinasyondaki konaklama seçeneğinin öğrenciye uygun olması, sportif faaliyetlerin, sanat aktivitelerinin, gezi programlarının öğrenciye hitap etmesi önem arz etmektedir.

 

Yaz Okullarında programa + premium eklenebilen aktiviteler nelerdir?

Sportif aktiviteler; Adrenalin sporları, Su sporları, Tenis, At biniciliği, Futbol, Sörf vb.

Sanatsal faaliyetler; Yaratıcı sanatlar, moda tasarımı vb.

Kültürel ve sosyal aktiviteler; Aşçılık, Lunapark, Özel turlar, Stadyum turları vb.

 

Yaz Okulu programlarının ücretleri ne kadardır?

Almanya’da yaz okulu programları haftalık 970 EUR’den başlamaktadır.

 

Neden Edumaster'la Çalışmalısınız?


Yurt dışı  küçük yaş grubu kamplarında deneyimli ve başarılı çözüm ortaklarımız hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.