CO-OP Programına kimler katılabilir?


CO-OP Programına katılmak için mutlaka bir lise diplomanızın olması gerekir. Bunun yanında, kayıt olacağınız okulun istediği dil yeterliliğine sahip olmanız gerekir. Temsilcisi olduğumuz okullar için TOEFL ya da IELTS puanlarınızı gösterebilir veya okulun istediği yabancı dil sınavına ücretsiz olarak katılabilirsiniz.

CO-OP

CO-OP, Kanada’da akademik eğitim ve maaşlı staj programlarının adıdır. Devlet okulları ve özel okullar tarafından sunulan bu programın sayesinde, öğrenciler henüz okurken bir işe yerleştirilirler. Bu sayede öğrenciler kendi alanlarında tecrübe kazanmaya başlar. Okullar, öğrencilere öncelikle nasıl iş bulunur, nasıl iş başvurusunda bulunur ve iş başvurusunda nasıl konuşulur gibi eğitimler verir. Öğrenci iş arama sürecinde, öğrendiklerini uygular. Öğrencinin iş bulamama durumunda ise okul öğrenciye yardımcı olur. Öğrenciler uluslararası şirketlerde de çalışma fırsatı bulurlar ve bunu özgeçmişlerinde belirtmek ilerleyen süreçlerdeki iş başvurularında önem arz eder. Öğrenciler sunulan programlar çerçevesinde 1 ya da 2 yıllık çalışma iznine sahip olurlar. Eğer öğrencinin çalıştığı şirket, öğrenciden memnun kalırsa öğrenciye iş teklifi sunar. Böylece öğrenci, çalışma izni başvurusunda bulunabilir.

Neden CO-OP?

  • İngilizce ve Fransızcanın konuşulduğu Kanada’da, iki dil birden öğrenme şansınız olur.
  • Eğitim ve iş sürecinizde sürekli pratik yapma fırsatı sağlar.
  • Hem Kanada hem de diğer kültürleri tanırsınız.
  • Yerel ve Uluslararası şirketlerde çalışma imkanınız olur.
  • CV’nize ekleyebileceğiniz harika bir eğitim ve iş deneyiminiz olur.
  • Kanada’da çalışmaya devam edebilir ve ileride vatandaşlığa geçme başvurusu yapma şansınız olur.

CO-OP Program seçenekleri nelerdir?

CO-OP sayesinde işletme, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Big Data, IT ve Dijital Pazarlama gibi birçok alanda sertifika veya diploma programlarına katılabilirsiniz.

Temsilcisi olduğumuz, Toronto ve Vancouver merkezli okulları aşağıdaki linklerden ziyaret edebilirsiniz.

 

Neden Edumaster'la Çalışmalısınız?


Edumaster Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ajansı olarak yurt dışı eğitim konusunda deneyimli ve başarılı çözüm ortaklarımız hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıda yer alan güncel broşürleri inceleyebilirsiniz.