Unutulmaz bir Dubai macerasına hazır olun!


Dubai
Work & Study

Dubai Work and Study, Dubai’de hem eğitim alacağınız hem de yasal olarak çalışma izni sağlayan bir programdır. Dubai’de İngilizce öğrenmek denildiğinde herkesin aklında bir soru işareti oluşuyor. Ancak Dubai, bir Arap yarımadasında bulunmasına rağmen %90 oranında İngilizce konuşulmaktadır. Bunun en önemli sebebi ise şehir nüfusunun %80’ini yabancıların oluşturmasıdır. Dubai’de İngilizce öğrenebilir, pratik yapabilir ve çalışabilirsiniz.

Neden Dubai Work and Study?

 • Dubai Work and Study programına katılabilmek için minimum 8 haftalık eğitime kayıt olmanız gerekir. 8 haftalık eğitim kaydı yaptıran katılımcıya 12 haftalık öğrenci vizesi verilir. Böylece öğrenci 12 hafta boyunca haftalık 20 saat çalışma iznine sahip olur.
 • Dubai Work and Study programı kapsamında genellikle 24 haftalık eğitimler tercih edilmektedir. Bunun sebebi ise 1 yıllık oturum izni vermesidir. Katılımcı eğitimini tamamladıktan sonra oturum iznini kullanarak çalışmaya devam edebilir.
 • Diğer work and study ülkelerinden farklı olarak, Dubai’de saatlik ücret ücretlendirme söz konusu değildir. Katılımcılar aylık maaş sistemi üzerinden çalışırlar. Dubai’de, çalıştığınız sürece konaklama ve yaşam maliyetlerinizi karşılayabilecek geliri rahatça kazanabilirsiniz.
 • Halkın neredeyse tamamı İngilizce konuşabilmektedir. Her yerde İngilizce iletişim kurabilirsiniz.
 • Standart dil okulu programlarından farklı olarak çalışma imkanı sağlar.
 • Paket programlar sunulur. Bu paketlere eğitim, konaklama, vize, sağlık sigortası, havaalanı transferi ve eğitim materyalleri dahil edilir.
 • Vize almak oldukça kolaydır. 4 hafta içerisinde vize onayınız gelir.
 • Vize başvuru dosyasına yüksek meblağlı hesap detayları eklemenize gerek yoktur. Teminat göstermeniz istenmez.
 • Çeşitli aktiviteleriyle dolu dolu bir eğitim ve sosyal hayat tecrübe etmenizi sağlar.
 • Turist yoğunluğu oldukça fazladır.
 • Hem uçuş mesafesi kısadır hem de maliyet olarak oldukça uygundur.
 • 1 yıllık oturum iznine ek olarak, iş sözleşmesiyle +2 yıl vizenizi uzatma fırsatı sunar.

Dubai Work and Study başvuru şartları nelerdir?

 • 18 yaş üstü herkes programa katılabilir. Dil okulu programına katılmanızda belirli bir şart yoktur. Yeşil pasaport sahipleri vizesiz giriş yapabilir ancak çalışamazlar.

Dubai Work and Study programına ne zaman başvuru yapılır?

Dubai dil okulları, yılın her dönemi eğitim vermektedir. Vize sürecinizi dikkate alarak ileri tarihli eğitim başlangıcı planlayabilir, başvurunuzu şimdiden yapabilirsiniz. Vize sonuçlanma süresi genelde 1-2 haftadır. Başvurunuzu en az 4-6 hafta önceden yaptırmanızı tavsiye ederiz.

 

Edumaster, Dubai Work and Study Programını tercih eden katılımcılarına Ücretsiz Danışmanlık sağlamaktadır. Danışmanlık hizmetimiz; okul ve program seçimi, konaklama seçenekleri, uçak bileti işlemleri, vize işlemleri ve sağlık sigortası danışmanlıklarını kapsamaktadır.

Daha fazlası için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Neden Edumaster'la Çalışmalısınız?


Edumaster Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ajansı olarak yurt dışı eğitim konusunda deneyimli ve başarılı çözüm ortaklarımız hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıda yer alan güncel broşürleri inceleyebilirsiniz.