Unutulmaz bir Fransa macerasına hazır olun!


Fransa
Dil Okulu

Dünyada yaklaşık olarak 200 milyon insan Fransızca bilmektedir. 128 milyon insan Fransızcayı anadili veya ikinci dili olarak konuşurken, 54 ülkede 72 milyon insan tarafından da bilinmekte ve konuşulmaktadır. Fransızca 29 ülkede ise resmî dildir. 

Fransa’da alacağınız dil eğitiminizi, genel Fransızca kursu, yoğunlaştırılmış kurs, birebir dersler veya sınava hazırlık olarak planlayabilirsiniz. Bir taraftan Fransızca öğrenirken diğer taraftan Fransız kültürünü yakından tanıyarak kültürel aktivitelere katılabilirsiniz. 

Fransa Dil Okulu Lokasyonlarımız

Fransa'da  Konaklama

Tüm okullar şehir merkezinde bulunur. Ulaşım oldukça kolaydır. Anadili Fransızca olan deneyimli eğitmenlerle teknolojiye uyumlu sınıflarda eğitim alırsınız. Okul Lokasyonları;

-Paris

-Nice

Aile yanı konaklama: Düşük bütçeli bir konaklama alternatifidir. Aile yanı konaklama sadece kahvaltı veya kahvaltı + akşam yemeği şeklinde olabilmektedir. Aile yanında konaklama, aynı zamanda Fransız kültürünü de yakından tanımak açısından güzel bir fırsattır. Size ayrılan bir oda bulunur ve evin diğer alanları ortak kullanıma açıktır.

Yurtta Konaklama: Farklı ülkelerden gelen katılımcıların bir arada kalabileceği bir konaklama türüdür. Odalar tek kişilik, 2 kişilik veya 3 kişilik olabilmektedir. Yurt konaklamalarına yemek dahil değildir. Ancak, çoğunlukla öğrencilerin ortak kullanabileceği mutfaklar bulunmaktadır. Banyolar oda içerisinde ya da ortak kullanılan alanda olabilir. Bu konaklamayı tercih eden öğrenciler, birçok yabancı öğrenciyle İngilizcesini pratik etme imkânı bulur.

Öğrenci Evi/Apartta Konaklama: Yurt konaklamalarına benzer, ancak daha ev tarzı bir konaklama imkânı sunar. Katlarda mutfak, oturma odası ve banyo gibi ortak kullanıma açık alanlar bulunmaktadır. Bu konaklamayı tercih eden öğrenciler, birçok yabancı öğrenciyle derste öğrendiklerinizi pratik yapabilir.

Merak Edilenler

Fransa dil okullarında çalışma izni var mı?

Hayır, Fransa'da dil eğitimi aldığınız sürede çalışma izniniz olmaz.

 

Fransa dil okuluna Schengen vizesi ile gidebilir miyim? 

Evet, 90 günü aşmayan kurslar için Schengen vizenizle Fransa dil okulu kursuna katılabilirsiniz. Yeşil pasaport sahibi öğrenciler ise 90 günü aşmayan eğitimler için vize başvurusunda bulunmadan eğitimlerine başlayabilir.

 

Fransa'da yaşam maliyetleri ne kadar?

Fransa'da aylık yaşam masrafınız ortalama 600-800 Euro'dur.  

 

Fransa dil okulu ücretleri ne kadar?

Seçilen lokasyon ve süreye göre değişkenlik gösterir. 1 aylık genel Fransızca kursları ortalama 1000 Euro'dur. Kurs süresi tercihiniz ve güncel kampanyalar için bize ulaşın.

Neden Edumaster'la Çalışmalısınız?


Edumaster Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ajansı olarak yurt dışı eğitim konusunda deneyimli ve başarılı çözüm ortaklarımız hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıda yer alan güncel broşürleri inceleyebilirsiniz.