Fransa'da Yaz Kampı!


Fransa, dünya çapında kültürel olarak önemli bir yerdedir. Edebiyat, sanat, moda, müzik ve mutfak gibi alanlarda diğer kültürleri etkileyecek derecede zengindir. Fransız eğitim sistemi dünya genelinde saygı değer bulunmaktadır. Tarihi önemi ve doğal güzellikleriyle turistik bir destinasyondur.

Fransa Dil Okulu Lokasyonlarımız

  • Biarritz

Biarritz'in 13 km güneyinde, plaja ve dağlara yakın, St. Pée-Sur Nivelle'dedir. Bask bölgesi, doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel mirası ile zengin bir bölgedir. Sörfe elverişli kıyıları, su sporları ve plaj severler için idealdir.

 

 

Program Başlangıç Tarihleri

Kamplara girişler her pazar günü 14:00 – 16:30 arasıdır. Kamplardan ayrılışlar her cumartesi günü 09:00 – 11:30 arasıdır.

  • Yaz Dönemi Junior Programlar; Haziran – Ağustos ayları arasında planlanmaktadır.  

Program Türleri

  • Yaz dönemi seçeneği mevcuttur.
  • 13-17 yaş arası öğrenciler katılabilir.
  • Fransızca dilinde eğitim alınabilmektedir.
  • Tek program türü mevcuttur:

 

  • Fransızca kursu + Aktiviteler + Tam Pansiyon Konaklama

2 farklı kurs seçeneği vardır; Standart 20 (20 ders, haftalık 15 saat), Yoğun 25 (25 ders, haftalık 18,45 saat), ders süreleri 45 dakikadır.

Fransızca kursuna ek olarak, aşçılık, at biniciliği, su sporları, sörf gibi seçeneklerle program içeriği zenginleştirilebilir. (Ekstra ücretlendirilir.)

 

Kurslara ek olarak, her hafta öğlenden sonra 5 aktivite, hafta sonları tam gün şehir içi ve şehir dışı geziler program kapsamında planlanmaktadır.

 

Konaklama, Öğrenci yurdu konaklama (3 kişilik oda, ortak kullanımlı tuvalet ve banyo) olarak sunulur. Sabah, öğlen, akşam yemek verilmektedir.

Merak Edilenler

Yaz Okulu programlarının süreleri ne kadardır?

Tercih edilen okula ve ülkeye göre değişkenlik göstermektedir. Genel olarak 1 hafta ile 8 hafta arasında planlanmaktadır.

 

Yaz Okulu seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İstek ve ihtiyaçların doğru belirlenmesi çok önemlidir. Program süresinin verimli planlanması, seçilen ülkenin imkanlarının taleplere karşılık verebilmesi, gidilecek destinasyondaki konaklama seçeneğinin öğrenciye uygun olması, sportif faaliyetlerin, sanat aktivitelerinin, gezi programlarının öğrenciye hitap etmesi önem arz etmektedir.

 

Yaz Okullarında programa + premium eklenebilen aktiviteler nelerdir?

Sportif aktiviteler; Adrenalin sporları, Su sporları, Tenis, At biniciliği, Futbol, Sörf vb.

Sanatsal faaliyetler; Yaratıcı sanatlar, moda tasarımı vb.

Kültürel ve sosyal aktiviteler; Aşçılık, Lunapark, Özel turlar, Stadyum turları vb.

 

Yaz Okulu programlarının ücretleri ne kadardır?

Fransa'da yaz okulu programları haftalık 1.015 EUR'den başlar. 

Neden Edumaster'la Çalışmalısınız?


Yurt dışı  küçük yaş grubu kamplarında deneyimli ve başarılı çözüm ortaklarımız hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.