Unutulmaz bir İrlanda macerasına hazır olun!


İrlanda
Work & Study

İrlanda Work and Study, İrlanda’da hem eğitim alacağınız hem de yasal olarak çalışma izni sağlayan bir programdır. Uluslararası bir iş tecrübesi kazanma fırsatı bulabileceğiniz bu program sayesinde, İngilizce seviyenizi geliştirmiş ve CV’inizi güçlendirmiş olacaksınız.

Neden İrlanda Work and Study?

 • İrlanda Work and Study programına katılabilmek için öncelikle, haftalık minimum 15 saat ve 25 hafta ve üzeri sürecek bir dil okulu veya sertifika/diploma programına kayıt olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde çalışma izninden faydalanamazsınız. Bu şartlar sağlandığında, eğitim aldığınız sürede yarı zamanlı (haftada 20 saat), tatillerde ise tam zamanlı (haftada 40 saat) çalışma izni verilir. 25 haftalık programa kayıt olduğunuzda 33 haftalık oturum izni alırsınız. Bu süreyi 25 hafta yarı zamanlı, 8 hafta ise tam zamanlı çalışma izniyle değerlendirebilirsiniz. Bu fırsatlar dikkate alındığında İrlanda Work and Study programı, yurt dışında özellikle uzun süreli dil eğitimi almak katılımcılar tarafından sıklıkla tercih edilen bir programdır.
 • İrlanda uzun dönem eğitime başvuran katılımcılara Türkiye’den 3 aylık vize verilir. Katılımcı İrlanda’ya gittiğinde GNIB kartı çıkartarak oturum iznini 33 hafta olarak uzatır. Bu işlem bedeli ise 300 Euro’dur. Başvuru tamamlandıktan sonra 15-20 iş günü içerisinde belgeniz adresinize postalanır.
 • Standart dil okulu programlarından farklı olarak çalışma imkanı sağlar.
 • Uluslararası bir iş tecrübesi kazanmak için oldukça güzel ve keyifli bir yoldur.
 • Çalışma hayatınızda öğrendiklerini pratik yapma fırsatınız olur.
 • Yeni kültürler ile tanışırsınız.
 • Türkiye’ye uçuş mesafesi oldukça yakındır.
 • Dil okulları üniversitelerle bağlantılı olabilmektedir. Böylece dil eğitiminin ardından üniversiteye veya farklı bir sertifika/diploma programına geçiş yapabilirsiniz.
 • Work and Study İrlanda, uzatılabilir bir vize türüdür. Dil eğitiminizin yetersiz geldiğini düşündüğünüzde veya farklı bir eğitim programıyla devam etmek istediğinizde ülken çıkış yapmadan vizenizi uzatabilirsiniz.
 • Kafe ve publarıyla ünlüdür. Boş vakitlerinizde bol bol sosyalleşebilir ve İngilizce pratik yapabilirsiniz.
 • İrlanda, birçok uluslararası firmaya ev sahipliği yapmaktadır. Böylece kariyer fırsatınızı yaratabilir ve ülkede çalışmaya devam edebilirsiniz.

İrlanda Work and Study başvuru şartları nelerdir?

 • 18 yaş üstü herkes programa katılabilir. Dil okulu programına katılmanızda belirli bir şart yoktur. Burada önemli olan vize için gerekli şartları sağlayıp sağlayamayacağınızdır.

  İrlanda’ya yeşil pasaportunuz ile vizesiz veya Schengen vizesi ile giriş yapmanız mümkün değildir. Ülkeye giriş yapabilmek için İrlanda vizesi almanız gerekmektedir.

İrlanda Work and Study programına ne zaman başvuru yapılır?

İrlanda dil okulları, yılın her dönemi eğitim vermektedir. Vize sürecinizi dikkate alarak ileri tarihli eğitim başlangıcı planlayabilir, başvurunuzu şimdiden yapabilirsiniz.

 

Edumaster, İrlanda Work and Study Programını tercih eden katılımcılarına Ücretsiz Danışmanlık sağlamaktadır. Danışmanlık hizmetimiz; okul ve program seçimi, konaklama seçenekleri, uçak bileti işlemleri, vize işlemleri ve sağlık sigortası danışmanlıklarını kapsamaktadır.

Daha fazlası için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Neden Edumaster'la Çalışmalısınız?


Edumaster Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ajansı olarak yurt dışı eğitim konusunda deneyimli ve başarılı çözüm ortaklarımız hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıda yer alan güncel broşürleri inceleyebilirsiniz.