İsviçre'de Yaz Kampı!


İsviçre, muhteşem doğa manzaları, kültürel çeşitliliği ve kış sporları aktiviteleriyle ünlü bir lokasyondur. Genel olarak güvenli bir ülkedir ve temiz bir çevre sunar.

İsviçre Dil Okulu Lokasyonlarımız

  • Engelberg

Engelberg yaz kampımız, 12. yüzyıldan kalma Benedictine manastırında yer almaktadır. Açık hava etkinlikleri ve kültürel etkinlikler açısından zengindir. Engelberg, İsviçre’nin orta kesimlerindeki en popüler dağ tatili beldelerindendir. Ormanları ve dağları ile doğa sporları açısından çok ideal bir destinasyondur.

  • Leysin

Leysin yaz kampımız, Leysin, popüler bir turizm merkezidir. Tesis imkanları ve sunulan hizmet kalitesi üst düzeydir.

  • Montreux-Riviera

Montreux-Riviera yaz kampımız, Göl ve dağlar arasında, Cenevre Gölü çevresinde yer almaktadır. Spor aktiviteleri ve kültürel aktiviteler açısından eşsiz imkanlar sunmaktadır.

 

 

Program Başlangıç Tarihleri

Kamplara girişler her pazar günü 14:00 – 16:30 arasıdır. Kamplardan ayrılışlar her cumartesi günü 09:00 – 11:30 arasıdır.

  • İlkbahar-Sonbahar Dönemi Junior Programlar; Sadece Leysin lokasyonunda sunulur. 
  • Yaz Dönemi Junior Programlar; Haziran – Ağustos ayları arasında planlanmaktadır. Engelberg, Leysin, Montrux-Riviera lokasyonlarında sunulur. 

Program Türleri

  • Yaz,İlkbahar ve Sonbahar dönemi seçenekleri mevcuttur.
  • 8-17 yaş arası öğrenciler katılabilir.
  • Almanca, Fransızca ve İngilizce dillerinde eğitim alınabilmektedir.
  • Tek program türü mevcuttur:

 

  • Dil Kursu + Aktiviteler + Tam Pansiyon Konaklama

2 farklı kurs seçeneği vardır; Standart 20 (20 ders, haftalık 15 saat), Yoğun 25 (25 ders, haftalık 18,45 saat), ders süreleri 45 dakikadır.

Almanca, Fransızca ve İngilizce kurslarına ek olarak, adrenalin sporları, yaratıcı sanatlar, tenis, aşçılık, at biniciliği, özel turlar ve su sporları gibi seçeneklerle program içeriği zenginleştirilebilir. (Ekstra ücretlendirilir.)

 

Kurslara ek olarak, her hafta öğlenden sonra 5 aktivite, hafta sonları tam gün şehir içi ve şehir dışı geziler program kapsamında planlanmaktadır.

 

Konaklama, Montreux-Riviera’da Aile Yanı Konaklama (Tam Pansiyon) olarak sunulur. Okulun program bünyesinde bulunan ailelerin yanında konaklama seçeneğidir. Aileler, program deneyimleri üst düzey olan, devlet tarafından sürekli denetlenen, seçilmiş ailelerdir. Öğrencilerin İsviçre kültürünü yakından deneyimlemelerine olanak sağlar.

Engelberg’de Öğrenci yurdu konaklama (tek veya iki kişilik oda, ortak kullanımlı tuvalet ve banyo) olarak sunulur. Sabah, öğlen, akşam yemek verilmektedir.

Leysin’de Hotel konaklama (4 kişilik oda, özel banyo) olarak sunulur. 3 yıldızlı dağ otelinde konaklama imkânı sunar.

Merak Edilenler

Yaz Okulu programlarının süreleri ne kadardır?

Tercih edilen okula ve ülkeye göre değişkenlik göstermektedir. Genel olarak 1 hafta ile 8 hafta arasında planlanmaktadır.

 

Yaz Okulu seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

İstek ve ihtiyaçların doğru belirlenmesi çok önemlidir. Program süresinin verimli planlanması, seçilen ülkenin imkanlarının taleplere karşılık verebilmesi, gidilecek destinasyondaki konaklama seçeneğinin öğrenciye uygun olması, sportif faaliyetlerin, sanat aktivitelerinin, gezi programlarının öğrenciye hitap etmesi önem arz etmektedir.

 

Yaz Okullarında programa + premium eklenebilen aktiviteler nelerdir?

Sportif aktiviteler; Adrenalin sporları, Su sporları, Tenis, At biniciliği, Futbol, Sörf vb.

Sanatsal faaliyetler; Yaratıcı sanatlar, moda tasarımı vb.

Kültürel ve sosyal aktiviteler; Aşçılık, Lunapark, Özel turlar, Stadyum turları vb.

 

Yaz Okulu programlarının ücretleri ne kadardır?

İsviçre’de yaz okulu programları haftalık 1.600 CHF’den başlamaktadır.

 

Neden Edumaster'la Çalışmalısınız?


Yurt dışı  küçük yaş grubu kamplarında deneyimli ve başarılı çözüm ortaklarımız hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.