Unutulmaz bir İtalya macerasına hazır olun!


İtalya
Dil Okulu

 İtalyanca öğrenmenin en büyük katkısı diğer Latin kökenli diller olan Fransızca, İspanyolca ve Portekizce öğrenirken sağlayacağı kolaylıktır. İklim koşullarının benzerliği ve ülkemize yakınlığından dolayı öğrencilerin alışma süreci oldukça kısa sürmektedir.

İtalya’da alacağınız dil eğitiminizi, genel İtalyanca kursu, yoğunlaştırılmış kurs, veya  birebir dersler olarak planlayabilirsiniz. Bir taraftan İtalyanca öğrenirken diğer taraftan İtalyan kültürünü yakından tanıyarak kültürel aktivitelere katılabilirsiniz. 

İtalya Dil Okulu Lokasyonlarımız

İtalya'da  Konaklama

Tüm okullar şehir merkezinde bulunur. Ulaşım oldukça kolaydır. Anadili İtalyanca olan deneyimli eğitmenlerle teknolojiye uyumlu sınıflarda eğitim alırsınız. Okul Lokasyonları;

-Floransa,

-Milano,

-Roma,

-Torino,

-Viareggio.

Aile yanı konaklama: Düşük bütçeli bir konaklama alternatifidir. Aile yanı konaklama sadece kahvaltı veya kahvaltı + akşam yemeği şeklinde olabilmektedir. Aile yanında konaklama, aynı zamanda İtalyan kültürünü de yakından tanımak açısından güzel bir fırsattır. Size ayrılan bir oda bulunur ve evin diğer alanları ortak kullanıma açıktır.

Yurtta Konaklama: Farklı ülkelerden gelen katılımcıların bir arada kalabileceği bir konaklama türüdür. Odalar tek kişilik, 2 kişilik veya 3 kişilik olabilmektedir. Yurt konaklamalarına yemek dahil değildir. Ancak, çoğunlukla öğrencilerin ortak kullanabileceği mutfaklar bulunmaktadır. Banyolar oda içerisinde ya da ortak kullanılan alanda olabilir. Bu konaklamayı tercih eden öğrenciler, birçok yabancı öğrenciyle İngilizcesini pratik etme imkânı bulur.

Öğrenci Evi/Apartta Konaklama: Yurt konaklamalarına benzer, ancak daha ev tarzı bir konaklama imkânı sunar. Katlarda mutfak, oturma odası ve banyo gibi ortak kullanıma açık alanlar bulunmaktadır. Bu konaklamayı tercih eden öğrenciler, birçok yabancı öğrenciyle derste öğrendiklerinizi pratik yapabilir.

Merak Edilenler

İtalya dil okullarında çalışma izni var mı?

Hayır, İtalya'da dil eğitimi aldığınız sürede çalışma izniniz olmaz.

 

İtalya dil okuluna Schengen vizesi ile gidebilir miyim? 

Evet, 90 günü aşmayan kurslar için Schengen vizenizle İtalya dil okulu kursuna katılabilirsiniz. Yeşil pasaport sahibi öğrenciler ise 90 günü aşmayan eğitimler için vize başvurusunda bulunmadan eğitimlerine başlayabilir.

 

İtalya'da yaşam maliyetleri ne kadar?

İtalya'da aylık yaşam masrafınız ortalama 600-800 Euro'dur.  

 

İtalya dil okulu ücretleri ne kadar?

Seçilen lokasyon ve süreye göre değişkenlik gösterir. 1 aylık genel İtalyanca kursları ortalama 950 Euro'dur. Kurs süresi tercihiniz ve güncel kampanyalar için bize ulaşın.

Neden Edumaster'la Çalışmalısınız?


Edumaster Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ajansı olarak yurt dışı eğitim konusunda deneyimli ve başarılı çözüm ortaklarımız hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıda yer alan güncel broşürleri inceleyebilirsiniz.