Unutulmaz bir Kanada macerasına hazır olun!


Kanada
Dil Okulu

Kanada, çok kültürlü bir yapıya sahiptir ve göçmen ülkesi olarak billinir. Dünyanın en iyi yaşam standartlarını sunmasının yanı sıra eğitim kalitesi de bir o kadar yüksektir. Yapılan araştırmalar neticesinde her yıl dünyanın en yaşanılabilir ve refah seviyesi yüksek şehirlerini barındırır. Yaşam ve eğitim kalitesi yüksek olmasına ragmen, Amerika ve İngiltere’ye kıyasla daha uygun maliyetlerle eğitim fırsatı vermektedir.

Aynı zamanda devlet ve özel kolejlerde sunulan çalışma izinli sertifika ve diploma programları da ülkeyi tercih etmek için önemli ve geçerli bir sebeptir. Bu konuya dair detayları Kanada COOP sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

Kanada Dil Okulu Lokasyonlarımız

Kanada'da Konaklama

Tüm okullar şehir merkezinde bulunur. Ulaşım oldukça kolaydır. Anadili İngilizce olan deneyimli eğitmenlerle teknolojiye uyumlu sınıflarda eğitim alırsınız. Okul Lokasyonları;

-Vancouver  

-Toronto

Aile yanı konaklama: Düşük bütçeli bir konaklama alternatifidir. Aile yanı konaklama sadece kahvaltı veya kahvaltı + akşam yemeği şeklinde olabilmektedir. Aile yanında konaklama, aynı zamanda Kanada kültürünü de yakından tanımak açısından güzel bir fırsattır. Size ayrılan bir oda bulunur ve evin diğer alanları ortak kullanıma açıktır.

Yurtta Konaklama: Farklı ülkelerden gelen katılımcıların bir arada kalabileceği bir konaklama türüdür. Odalar tek kişilik, 2 kişilik veya 3 kişilik olabilmektedir. Yurt konaklamalarına yemek dahil değildir. Ancak, çoğunlukla öğrencilerin ortak kullanabileceği mutfaklar bulunmaktadır. Banyolar oda içerisinde ya da ortak kullanılan alanda olabilir. Bu konaklamayı tercih eden öğrenciler, birçok yabancı öğrenciyle İngilizcesini pratik etme imkânı bulur.

Öğrenci Evi/Apartta Konaklama: Yurt konaklamalarına benzer, ancak daha ev tarzı bir konaklama imkânı sunar. Katlarda mutfak, oturma odası ve banyo gibi ortak kullanıma açık alanlar bulunmaktadır. Bu konaklamayı tercih eden öğrenciler, birçok yabancı öğrenciyle İngilizcesini pratik yapabilir.

Merak Edilenler

Kanada dil okullarında çalışma izni var mı?

Hayır, Kanada dil okullarında çalışma izniniz olmaz. Çalışma izinli programlar için Kanada COOP programını değerlendirebilirsiniz.

 

Kanada dil okulunda vizemi uzatabilir miyim?

Evet, vizenizi uzatmanız mümkündür.

 

Kanada'da yaşam maliyetleri ne kadar?

Kanada'da aylık yaşam masrafınız ortalama 500-600 Kanada Doları'dır. Konaklama ise aylık ortalama 800-1200 Kanada Doları'dır. 

 

Kanada dil okulu ücretleri ne kadar?

Seçilen lokasyon ve süreye göre değişkenlik gösterir. 3 aylık genel İngilizce kursları 3000-3500 Kanada Doları'dır. Hafta tercihiniz ve güncel kampanyalar için bize ulaşın.

Neden Edumaster'la Çalışmalısınız?


Edumaster Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ajansı olarak yurt dışı eğitim konusunda deneyimli ve başarılı çözüm ortaklarımız hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıda yer alan güncel broşürleri inceleyebilirsiniz.