Amerika'yı çalışırken keşfetmeye ne dersin?


1961'den bu yana
en avantajlı ve güvenilir
kültürel değişim programı!

Work and Travel Programı, yaz tatilin boyunca hem gezip eğleneceğin hem İngilizceni geliştirebileceğin  hem de çalışıp para kazanabileceğin Amerikan Hükümeti tarafından desteklenen kültürel değişim programıdır. 

Programa dair tüm ayrıntılardan haberdar olmak için makalelerimize göz atabilir, ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Work & Travel Nedir? Neden Tercih Etmelisiniz?

Work and Travel (WAT) programı ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen ve dünyanın birçok ülkesinden üniversite öğrencilerinin katıldığı bir kültürel değişim programıdır. 1961 yılından itibaren yürütülmekte olan WAT programı, 2000 yılı itibariyle ülkemizde de popülerlik kazanmış ve 2010 yılı itibariyle Türkiye Work and Travel programıyla ABD’ye en çok öğrenci gönderen 3 ülkeden biri haline gelmiştir.

Üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri süresince 3 ila 5 ay aralığında ABD’de kalabildiği, yasal çalışma izniyle tam zamanlı olarak çalışıp yaşam maliyetlerini karşılayabildikleri, İngilizce dil seviyelerini geliştirdikleri, Amerikan kültürünü ve çalışma hayatını deneyimledikleri bir program olması nedeniyle ülkemizde en çok tercih edilen yurt dışı programı haline gelmiştir. Work and Travel programıyla birlikte siz de CV’nize ABD’den bir iş tecrübesi ekleyebilir, İngilizcenizi yerinde pratik yaparak geliştirebilir, eğlenirken para kazanabilir ve daha da önemlisi; unutamayacağınız bir yaz tatili geçirebilirsiniz!

 

Bizi Öğrencilerimizden Dinleyin

parallax background

Her aşamada güvenilir danışmanlık!


Edumaster Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak sağladığımız tüm hizmetlerde ulusal ve uluslararası güvenilirlik sağlayan sponsorluklar ve konsolosluk desteği ile çalışmaktayız.

 

Work & Travel Program Maliyetleri Nedir?

Katılımcının kayıt işlemleri, iş yerleşiminin yapılması, gerekli evrakları ve çalışma izninin ABD’den getirtilmesi, sağlık sigortasının yapılması, tüm danışmanlık ve oryantasyon işlemlerinin tamamlanmasını kapsamaktadır. Work & Travel acentesine ödenir.
Açılımı “Student Exchange Visitor Information System” olan, yabancı öğrenci kayıt sistemi olarak da adlandırılan ve her öğrenci için Department of States’e ödenen kayıt bedelidir. Work & Travel acentesine ödenir.
ABD Büyükelçiliği’ne vize randevusu alınma aşamasında online olarak ödenmektedir.
Katılımcının iş yerleşimi tamamlandıktan sonra gideceği lokasyona ve iş başlangıç/iş bitiş tarihlerine göre organize edilir, bilet acentesine ödenir.
Katılımcının yolculuk aşamasında ABD’ye giderken yanına aldığı harçlık miktarıdır. ABD’ye ulaşması itibariyle ilk maaşını alana kadar ihtiyaçlarını karşılaması için gereklidir.

Work & Travel Katılım Şartları Nelerdir?

4 yıllık lisans programında örgün eğitim programına kayıtlı öğrenciler katılabilirler. 2 yıllık akademik olmayan ön lisans programı veya uzaktan eğitim alan (açık öğretim gibi) öğrencilerin kaydı alınamamaktadır.
Uzman danışmanlarımız tarafından yapılan SÖZLÜ MÜLAKAT ile İngilizce yeterliliğiniz değerlendirilmektedir.
Not ortalamasının düşük olduğu durumlarda programa katılımınız mümkün olabilir, danışmanlarımız İngilizce seviyenize ve öğrenci profilinize göre değerlendirmede bulunacaktır.
Tezli yüksek lisans öğrencileri 24, yaşına kadar programa katılabilmektedir.

Work & Travel İş Seçenekleri Nelerdir?

Hostes, Garson, Komi, Mutfak Yardımcısı, Temizlik Personeli vb. pozisyonlarda çalışılabilmektedir. Çalışılacak pozisyonun iletişim gerekliliğine göre katılımcıda aranan İngilizce seviyeleri farklılık göstermektedir.
Ride Operator, Game Operator, Food Service Worker, Park Attendant, Ticket Sales, Gift Sales, Photographer, vb. pozisyonlarda çalışılabilir. Çalışılacak pozisyonun iletişim gerekliliğine göre katılımcıda aranan İngilizce seviyeleri farklılık göstermektedir.
Su parkları, otel veya site havuzlarında cankurtaran olarak çalışılabilir. Öncelikli görevi ziyaretçiler tarafından havuz kurallarına uyulduğunu takip etmek olan cankurtaran, gerekli durumlarda ise müdahalede bulunabilmelidir.
Ön büro (resepsiyon) görevlisinden oda temizliği (housekeeper) pozisyonuna, lobi görevlisi (bellboy) pozisyonu ve tamir/bakım görevlisi (maintenant/handyman)’e kadar birçok iş seçeneği barındırır. Çalışılacak pozisyonun iletişim gerekliliğine göre katılımcıda aranan İngilizce seviyeleri farklılık göstermektedir.
Zincir marketlerde kasiyerlik, reyon görevlisi, depo görevlisi gibi birçok iş seçeneği barındırmaktadır. Çalışılacak pozisyonun iletişim gerekliliğine göre katılımcıda aranan İngilizce seviyeleri farklılık göstermektedir.
parallax background

Neden Edumaster'la Çalışmalısınız?


Çeşitli iş seçenekleri, uzman desteği, güçlü sponsor ağı, seminer ve oryantasyonlarla tüm süreçte sizinleyiz!

Edumaster Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı  olarak Work & Travel Kültür Değişim Programı konusunda deneyimli ve başarılı sponsorumuz United Work and Travel hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıyı inceleyebilirsiniz.