Yurt dışında dil eğitimi alırken çalışmaya ne dersin?


Work and Study Programı ile
hem dil öğrenmek hem eğitim bütçenize katkı sağlamak mümkün!

Work and Study, yurt dışında dil eğitimi aldığınız süre boyunca yasal çalışma izninizin olduğu bir programdır. Çalışma süreleri, eğitim alınacak ülkeye haftalık 20-24 saat arasıdır. Work and Study programı sayesinde, yeni bir dil öğrenebilir, eğitim bütçenize katkı sağlayabilir ve bunun yanı sıra yurt dışı deneyimi kazanabilirsiniz. Programın asıl amacının dil öğrenmek olduğu unutulmamalıdır. Sadece para kazanmak olarak değerlendirilmesi kesinlikle yanıltıcı olacaktır.

Programa dair tüm ayrıntılardan haberdar olmak için makalelerimize göz atabilir, ve bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Work and Study Hakkında Uzmanlarımızdan Detaylı Bilgi Talep Edebilirsiniz

Peki hangi ülkelerde Work and Study Programı mümkün?

Work and Study Programı, Avustralya, İrlanda, Malta ve Dubai’de sunulan bir programdır. Malta ve Dubai’de 12 hafta ve üzeri dil eğitimiyle; Avustralya’da 16 hafta ve üzeri; İrlanda ise 25 hafta ve üzeri dil eğitimiyle bu programdan faydalanma şansı tanır.

Work and Study Programına nasıl başvuru yapılır?

Öncelikle hangi ülkede eğitim almak istediğinize karar vermelisiniz. Bu karar, hem ülkenin vize şartları hem de okul maliyetleri değerlendirilerek verilmelidir. Program başlangıç tarihi ise öğrencinin uygunluğuna göre planlanır. Kayıt işlemleri ile başlayan süreç, vize, uçak bileti, sağlık sigortası şeklinde devam eder ve süreç tamamlanır. Tüm süreçte Edumaster Yurt Dışı Eğitim yanınızdadır ve adım adım bilgilendirilirsiniz.

Work and Study ve Work and Travel arasındaki fark nedir?

Work and Study, İngilizce dil eğitimi alırken yarı zamanlı ya da tam zamanlı çalışma izini tanıyan bir dil öğrenme programıdır. Work and Travel ise kültürel değişim programıdır ve sadece çalışma izni sunar. Work and Study programı için üniversite öğrencisi olmanız şart değildir ancak Work and Travel programına katılacak olanların mutlaka üniversite öğrencisi olma şartı vardır.

Work and Study Programına katılım şartları nelerdir?

Yurt dışı dil okulu başvuruları ile aralarında belirgin bir fark yoktur. Fakat nadiren de olsa bazı okullar, katılımcıların orta seviye İngilizce yeterliliğe sahip olmasını isteyebilir. Katılımcının dikkat etmesi gereken asıl nokta, talep edilen ülkenin vize şartlarını karşılayabiliyor olmaktır.

Neden Edumaster'la Çalışmalısınız?


Edumaster Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ajansı olarak yurt dışı eğitim konusunda deneyimli ve başarılı çözüm ortaklarımız hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıda yer alan güncel broşürleri inceleyebilirsiniz.