Unutulmaz bir İrlanda macerasına hazır olun!


İrlanda
Dil Okulu

İrlanda, son yıllarda İngilizce dil eğitimi için sıklıkla tercih edilen ülkelerden biridir. Hem eğitim kalitesi yüksek bir ülkedir hem de Amerika, Kanada, İngiltere gibi ülkelere göre daha uygun maliyetlidir. Ülkemize daha yakın olması bir diğer tercih sebebidir.

İrlanda’yı cazip kılan en önemli özelliklerden biri ise elbette çalışma izninin olmasıdır. 25 hafta ve üzeri programlara kaydolan öğrenciler, dil eğitimi alırken aynı zamanda çalışarak hem maddi kazanç sağlayabilir hem de İngilizce pratik yapabilir. Bu konuya dair detayları Work and Study İrlanda sayfamızda görebilirsiniz.

 

İrlanda Dil Okulu Lokasyonlarımız

İrlanda'da Konaklama

İrlanda’da dil eğitimi denildiğinde akla ilk gelen şehir Dublin’dir.

İrlanda’nın başkenti ve en büyük şehri olan Dublin, tarih, kültür, eğlence ve güzellikleriyle bilinir. Trinity College, Dublin Kalesi ve Christ Church Katedrali gibi tarihi yerleri ziyaret ederek şehrin tarihini keşfedebilirsiniz. Bunun yanı sıra, Dublin, canlı müzik sahneleri, pub'ları ve gece hayatı ile ünlüdür. Temple Bar bölgesi, gece hayatının kalbinin attığı bir yerdir. Geleneksel İrlanda müziği dinleyebilir ve yerel barlarda eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Aile yanı konaklama: Düşük bütçeli bir konaklama alternatifidir. Aile yanı konaklama sadece kahvaltı veya kahvaltı + akşam yemeği şeklinde olabilmektedir. Aile yanında konaklama, aynı zamanda İrlanda kültürünü de yakından tanımak açısından güzel bir fırsattır. Size ayrılan bir oda bulunur ve evin diğer alanları ortak kullanıma açıktır.

Yurtta Konaklama: Farklı ülkelerden gelen katılımcıların bir arada kalabileceği bir konaklama türüdür. Odalar tek kişilik, 2 kişilik veya 3 kişilik olabilmektedir. Yurt konaklamalarında genellikle yemek dahil olmazken, Atlas Language School yurt konaklamasında yemek dahildir ve okula yürüme mesafesi uzaklığındadır. Banyolar oda içerisinde ya da ortak kullanılan alanda olabilir. Bu konaklamayı tercih eden öğrenciler, birçok yabancı öğrenciyle İngilizcesini pratik etme imkânı bulur.

Öğrenci Evi/Apartta Konaklama: Yurt konaklamalarına benzer, ancak daha ev tarzı bir konaklama imkânı sunar. Katlarda mutfak, oturma odası ve banyo gibi ortak kullanıma açık alanlar bulunmaktadır. Bu konaklamayı tercih eden öğrenciler, birçok yabancı öğrenciyle İngilizcesini pratik yapabilir.

Merak Edilenler

İrlanda dil okullarında çalışma izni var mı?

25 hafta ve üzeri eğitimlerde çalışma izni vardır. Daha kısa süreli programlarda çalışma izniniz olmaz. 

 

İrlanda dil okulunda vizemi uzatabilir miyim?

25 haftalık kayıtlarda 8 aylık süre için verilen vize süresi dolduktan sonra, dil eğitimi kaydınızı en az 25 hafta yenilemek şartıyla iki kere daha vizenizi uzatabilirsiniz. 

 

İrlanda'da yaşam maliyetleri ne kadar?

İrlanda’da aylık yaşam masrafınız ortalama 1000-1200 Euro'dur.

 

İrlanda dil okulu ücretleri ne kadar?

Seçilen süreye göre değişkenlik gösterir. 3 aylık genel İngilizce kursları 2500-2700 Euro'dur. Hafta tercihiniz ve güncel kampanyalar için bize ulaşın.

Neden Edumaster'la Çalışmalısınız?


Edumaster Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ajansı olarak yurt dışı eğitim konusunda deneyimli ve başarılı çözüm ortaklarımız hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıda yer alan güncel broşürleri inceleyebilirsiniz.