Unutulmaz bir Malta macerasına hazır olun!


Malta
Work & Study

Malta Work and Study, Malta’da hem eğitim alacağınız hem de yasal olarak çalışma izni sağlayan bir programdır. Uluslararası bir iş tecrübesi kazanma fırsatı bulabileceğiniz bu program sayesinde, İngilizce seviyenizi geliştirmiş ve CV’inizi güçlendirmiş olacaksınız.

Malta Work and Study programına katılabilmek için öncelikle, 13 hafta ve üzeri bir dil okulu veya sertifika/diploma programına kayıt olmanız gerekmektedir. Malta’da çalışma izni 90 günden sonra başlar ve vizenizin süresi kadar devam eder. Haftalık çalışma izni 20 saattir. Çalışma izni ise %75 eğitime devam zorunluluğuna bağlıdır. Saatlik ücretin 6-7 Euro olduğu Malta’da, çalıştığınız sürece konaklama ve yaşam maliyetlerinizi karşılayabilecek geliri rahatça kazanabilirsiniz.

Neden Malta Work and Study?

  • Anadili İngilizce olan bir ülkede dil eğitimi sağlar.
  • Standart dil okulu programlarından farklı olarak çalışma imkanı sağlar.
  • Paket programlar sunulur. Eğitim ve konaklama paketleri oldukça bütçe dostudur.
  • Dil okulu ücretleri düşüktür.
  • Eğitim kalitesi Avrupa standartlarında olan bir ülkedir.
  • Turist yoğunluğu oldukça fazladır. Özellikle yaz dönemlerinde çok turist çeker.
  • Hem uçuş mesafesi kısadır hem de maliyet olarak diğer work and study ülkelerine kıyasla düşüktür.
  • Uluslararası bir iş tecrübesi kazanmak için oldukça güzel ve keyifli bir yoldur.

Malta Work and Study başvuru şartları nelerdir?

  • 18 yaş üstü herkes programa katılabilir. Dil okulu programına katılmanızda belirli bir şart yoktur. Burada önemli olan vize için gerekli şartları sağlayıp sağlayamayacağınızdır.

Malta Work and Study programına ne zaman başvuru yapılır?

Malta dil okulları, yılın her dönemi eğitim vermektedir. Vize sürecinizi dikkate alarak ileri tarihli eğitim başlangıcı planlayabilir, başvurunuzu şimdiden yapabilirsiniz. Vize sonuçlanma süresi genelde 1-2 haftadır. Başvurunuzu en az 4-6 hafta önceden yaptırmanızı tavsiye ederiz.

 

Edumaster, Malta Work and Study Programını tercih eden katılımcılarına Ücretsiz Danışmanlık sağlamaktadır. Danışmanlık hizmetimiz; okul ve program seçimi, konaklama seçenekleri, uçak bileti işlemleri, vize işlemleri ve sağlık sigortası danışmanlıklarını kapsamaktadır.

Daha fazlası için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Neden Edumaster'la Çalışmalısınız?


Edumaster Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ajansı olarak yurt dışı eğitim konusunda deneyimli ve başarılı çözüm ortaklarımız hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıda yer alan güncel broşürleri inceleyebilirsiniz.